چگونه از یک کاپشن چرمی مراقبت کنیم؟

چگونه از یک کاپشن چرمی مراقبت کنیم؟

چرم ماده پیچیده ای است، اما نگهداری از آن نباید اینطوری باشد. اندکی زمان صرف یادگیری نحوه مراقبت از کاپشن های چرمی بکنید و با پیروی از مراحل زیر شما به خوبی می توانید ظاهر جذاب کاپشن خود را همیشه حفظ کنید.

بخش ۱ از ۳ : نگهداری یک کاپشن چرم

۱- کاپشن خود را نسبت به آب مقاوم کنید. " محافظ های چرم " زیادی یا " محصولات ضدآب سازی چرم " فراوانی در بازار وجود دارد ولی قبل از خرید برچسب آن ها را به خوبی بخوانید. یک اسپری پلیمری سیلیکون یا یک اسپری کوپلیمر آرسلیک می تواند به حفظ ظاهر و براقی کاپشن چرم شما کمک کند. استفاده از محصولاتی که بر پایه روغن یا واکس ساخته شده اند حالت محافظت کنندگی بیشتری بوجود می آورند ولی برای کاپشن ها به خاطر تاثیری که بر روی رنگ ماندگاری و بو می گذارند، توصیه نمی شوند. محصولی که می خواهید بخرید را به خوبی بررسی کنید تا بدانید چه میزان در برابر آب مقاومت می کند. به طور معمول هر چند هفته یا ماه یکبار باید از این محصولات دوباره استفاه کنید.

حتی با آنکه استفاده از روش بالا باعث می شود کاپشن در برابر آسیب با آب مقاوم شود ولی کاملا ضد آب نمی شود حتی اگر محصول به کار برده شده ادعای این چنینی داشته باشد؛ هرگز کاپشن چرمی خود را در آب غوطه ور نکنید و یا در ماشین لباس شویی قرار ندهید.

۲- هرچند وقت یکبار از نرم کننده چرم استفاده کنید. استفاده از آن باعث میشود روغن به چرم برگردد و جلوی خشکی و شکستگی چرم را بگیرد، ولی استفاده از روغن زیادی باعث ایجاد منفذ و کنده شدن قطعات چرم می شود که ماندگاری و رنگ چرم را تحت تاثیر قرار می دهد. تنها زمانی که حس می کنید چرم دارد خشک یا سفت می شود از نرم کننده ها استفاده کنید. یک سری نکته برای انتخاب بهترین نرم کننده وجود دارد که عبارتند از:

براساس نوع چرمی که دارید نرم کننده استفاده کنید.

از روغن های طبیعی حیوانی استفاده کنید ولی حواستان باشد ممکن است باعث تیره تر شدن رنگ چرم شود.

محصولاتی که دارای موم یا سیلیکون هستند می توانند باعث خشکی چرم شوند ولی ممکن است خرید یک گزینه ارزان تر باعث تغییر رنگ کمتری هم شود. به مقدار کم استفاده کنید.

هرگز از محصولاتی که حاوی روغن معدنی یا پترولئوم هستند استفاده نکنید چون باعث آسیب رسانی زیادی به چرم می شوند. همچنین از " صابون زین " اجتناب کنید یا حداقل آن را روی چرمی که پوشش محافظ ضد آب ندارد به کار نبرید.

۳- هر چند یک وقت یکبار چرم خود را برق بیاندازید. برق انداختن چرم باعث می شود کاپشن شما بدرخشد ولی باعث می شود که همچنین به مرور زمان خشک، بیرنگ و سطح چرمی آن کنده کنده شود، بنابراین بسیار کم این کار را انجام دهید. قبلا از استفاده از یک محصول جدید اول آن را در جایی از کاپشن تان که دیده نمی شود تست کنید.

چرم جیر یا دیگر چرم ها را با پارچه های نرم و پرزدار برق نندازید.

از واکس براق کننده کقش حتی اگر برای کقش های چرمی باشد استفاده نکنید.

۴- با استفاده از یک پارچه نم دار باقی مانده نمک را حذف کنید. در شرایط زمستانی و مرطوب، باقی مانده های سفید نمک ممکن است روی چرم شکل بگیرند. آن ها را سریعا با یک دستمال خیس پاک کنید تا از ایجاد نقاط خشک و شکافدار جلوگیری کنید. اجازه دهید که چرم در هوای آزاد خشک شود و بر روی نقاطی که این ذرات شکل گرفته اند از نرم کننده استفاده کنید.

۵- اجازه دهید کاپشن خشک با هوای آزاد خشک شود. اگر کاپشن شما خیس شده است آن را روی یک جا لباسی آویزان کنید و اجازه دهید در دمای اتاق خشک شود. هرچی در جیب دارید خارج کنید تا از کش یافتن چرم خیس جلوگیری شود و از تماس مستقیم آن با منابع گرما نظیر شوفاژ یا بخاری جلوگیری کنید. اگر تمام سطح کاپشن خیس آب شده است بعد از خشک شدن از نرم کننده استفاده کنید.

۶- نحوه از بین بردن چروک های چرم را یاد بگیرید. آویزان کردن کاپشن از جا لباسی باید جلوی چروک های جزئی را بگیرد و آن ها را از بین ببرد. اگر چروک های کاپشن شما زیاد است باید آن را پیش فرد یا مکانی که متخصص پاک کردن چرم هستند ببرید. می توانید از اطو هم اندکی استفاده کنید، روی بخش هایی که چروک دارند پارچه پهن کنید و اطو را سریع و خلاصه روی آن بکشید.

 

 

کاپشن وبلاگ

 

بخش ۲ از ۳: تمیز کردن کاپشن چرمی

۱- دستورالعمل لازم را مطالعه کنید. تمامی کاپشن های چرمی که فروخته می شوند دارای برچسبی هستند که در آن نحوه تمیز کردن چرم توضیح داده شده است. چون انواع مختلفی از چرم وجود دارد نیاز به نوع خاصی از تمیز کردن دارند. استفاده از مراحل زیر اگر به طور کامل انجام شود به طور کلی مشکلی پیش نمی آورد ولی برای هیچ روشی تضمین این وجود ندارد که بر روی تمامی چرم ها به خوبی جواب دهد.

۲- با استفاده از یک برس نرم و یا پارچه گرد کاپشن خود را بگیرید. اگر کاپشن چرم شما خیلی وقت می شود در کمد بوده است ممکن است نیاز به غبارگیری داشته باشد. از خراشیدن و ضربه زدن به چرم دوری کنید و از یک پارچه خشک نخی و یا برس موی سر استفاده کنید.

۳- چرم را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. ابتدا قطره آبی روی چرم خود بریزید اگر آب درسطح آن باقی ماند می توانید با استفاده از یک پارچه ای که اندکی مرطوب باشد غبار چرم را بگیرید. اگر آب جذب شد و چرم را تیره کرد از آب استفاده نکنید.

۴- چرم جیر(مخمل نما) را با استفاده از یک اسفنج خشک یا برس مخصوص تمیز کنید. استفاده از این برس های مخصوص می تواند باعث حذف کثیفی چرم شود ولی ممکن است دیگر مواد را خراش دهد. شما می توانید از یک اسفنج نرم یا یک گزینه ارزان تر استفاده کنید. از این روش برای چرم های غیر جیر یا چرمی که نوع ان را نمی دانید استفاده نکنید.

این روش اگر چرم جیر را در یک حمام بخار قرار دهید به خوبی جواب نمی دهد. بخار را به صورت مستقیم با استفاده از یک اتو یا کتری در معرض جیر قرار ندهید چون گرما می تواند باعث آسیب رسانی به این نوع چرم شود.

۵- با احتیاط محصولات تمیز کننده چرم را انتخاب کنید. تنها محصول تمیز کننده چرمی که با نوع چرم شما مطابقت داشته باشد انتخاب کنید، به صورت ایده آل این محصول میتواند توسط همان کارخانه ای که کاپشن شما را تولید کرده باشد، ساخته شده باشد. همیشه در بخش های مخفی چرم برای بررسی از بین بردن رنگ یا آسیب زدن محصول تمیزکننده را تست کنید و اجازه دهید حداقل ۵ دقیقه از بکارگیری آن بگذرد و سپس آن را با یک دستمال تمیز پاک کنید. اگر مشکلی پیش نیامده بود می توانید طبق دستورالعمل آن محصول استفاده کنید.

چرم جیر را فقط باید با استفاده از تمیزکنندگان خاص خودشان تمیز کرد و همیشه در بخش هایی از چرم که دیده نمی شود محصولات چرم کننده را تست کنید.
شما می توانید برای چرم، لکه بر بخرید ولی اگر لکه یا جوهر خشک شده باشد تضمین ۱۰۰% برای حذف آن وجود ندارد.

۶- از بین بردن کپک روی چرم با استفاده از الکل یا صابون. اگر روی کاپشن چرم شما کپک قرار گرفته است که معمولا به حالت یک کرک خاکستری یا سفید است، می توانید مقدار یکسانی از آب و الکل را با هم مخلوط کنید و با استفاده از یک دستمال نخی که در این محلول زده شده است، آن را پاک کنید. اگر موفق به پاک شدن آن نشدید، می توانید از یک صابون ضدباکتری به همراه آب استفاده کنید. زمانی که کارتان تمام شد می توانید با یک پارچه نخی خشک مایع اضافی را پاک کنید.

۷- چرم را پیش متخصصان شستشوی چرم ببرید. اگر روش های بالا برای پاک کردن لکه یا چیزهای مختلف از روی کاپشن شما جواب نداد آن را پیش یک متخصص شوینده چرم ببرید. همیشه از قبل سوال کنید آیا آن ها تجربه کار با نوع چرمی که شما بر تن دارید را دارند یا خیر.

هیچوقت یک محصول چرمی را در ماشین لباس شویی نشویید.

بخش ۳ از ۳ : نگهداری از کاپشن چرمی

۱- آن را روی جا لباسی آویزان کنید. یک جا لباسی پهن بهترین گزینه برای به حداقل رسانی ایجاد چروک بر روی چرم شما است.

۲- از در معرض قراردادن مستقیم آن در برابر با گرما و نور خورشید خودداری کنید. تابش مستقیم نورخورشید می تواند رنگ چرم را از بین ببرد یا باعث ایجاد لکه های بی رنگ نقطه نقطه شود. گرما می تواند باعث شکاف های متعدد و خشک شدن چرم شود. بنابراین کاپشن را در محلی خنک و به دور از منابع حرارتی قرار دهید.

۳- مطمئن شوید که اجازه " نفس کشیدن "به چرم داده می شود. چرم اگر در معرض هوای خشک قرار بگیرد بهتر دوام می آورد. هرگز چرم را در کیسه های پلاستیکی یا زیر لفاف های پلاستیکی قرار ندهید. اگر کاپشن خود را در کمدی جایی گذاشته اید هرچند وقت یکبار در کمد را باز کنید تا در معرض هوا قرار گیرد.

۴- چرم را از آفت کش ها دور نگه دارید. چرم می تواند حشره کش ها را به خود جذب کند و اگر چنین اتفاقی افتاد امکان حذف بو یا حتی آفت کش از کاپشن وجود ندارد.

۵- قبل از اینکه بخواهید کاپشن چرم خود را برای مدت طولانی در جایی قرار دهید تا از آن نگهداری شود آن را خشک کنید. خشک کردن چرم باعث می شود که احتمال حمله آفت به کاپشن شما کم شود ولی باز هم هرچند وقت یکبار برای بررسی وجود آفت کمد یا محل نگهداری چرم را چک کنید.

منبع

کلمات کلیدی وبلاگ
]vl ، #آستری ، #اشبالت ، #الگانت ، #بروش آف ، #پتنت ، #پتینه ، #پرادو ، #پلورا ، #پولاپ ، #تیماج ، #جیر ، #رستیک ، #روگان ، #رولکس ، #رویه ، #رینو ، #سافتی ، #شرانک ، #فلوتر ، #کارناول ، #کراست ، #لزارد ، #مبلی ، #میلنیوم ، #میلینگ ، #نبوک ، #هورس ، #وتبلو ، #ورنی ، accessories ، alibaba ، amazoon ، anahtarlik ، Aniline leather ، Automatic Buckle ، backpack ، Backpack Handbags ، bag ، Beige Handbags ، belt ، Belting leather ، bing ، Black Handbags ، Blue Handbags ، Boiled leather ، Bonded leather ، bowle ، boy ، bracelet ، briefcase ، briefcase bag ، Briefcases ، Briefcasesbag ، Briefcasesbagforman ، Briefcasesvagforwomen ، buffalo ، Buffing ، camel ، ČARM ، chaarmeh mardaneh ، Chamois leather ، charm ، charmaneh ، charme asle tabriz ، charme charmshahr ، charme gav ، charme gavi ، charme mardaneh ، charme sanaati ، charme tabriz ، charme tabriz gavi ، charme tbriz ، charmeh tabriz ، charmeh zananeh ، charmi ، charmine ، charmineh ، charmish ، charmshar ، chermetabriz ، Clutch Handbags ، college bag ، components ، Composition leather ، Conveyor ، Corinthian leather ، corium ، cow ، cowhide ، craftman ، Crazy Horse Leather (Cow Leather) ، Crocodile leather ، cross body bag ، Crossbody Bags ، Crusting ، dabbāḡ-ḵāna ، DABBĀḠĪ ، dastband ، dastbande charmiye saat ، dastbandeh charmi ، deri ، Diagram Of Cut Sections Of Cattle Hide. ، donkey ، double-sided suede leather soft side pin buckle ، Drying ، duffle ، Dyeing ، ebay ، eldiven ، exhibition ، expo ، fabrics ، fashion ، faux ، Finishing ، flesh ، foroshe interneti ، Full Flap Handbags ، full grain ، Full-grain leathers ، Fulling ، Genuine Leather wallet Bag ، girl ، goat ، google ، grain ، grains ، Green Handbags ، hamayesh ، Handbags ، handcarry women bag ، Handgearbeitet Lederwaren ، handmade ، handycraft ، Hersteller ، Hobo Handbags ، International exhibition of leather ، internet ، internet online shop ، ipod bag ، Ironing ، ISO استاندارد چرم : 14268 ، kaban ، kamarband ، kefe edari ، kefeh charmi ، kemer ، key chain ، key holder ، key holder wallet ، kəmər ، kif ، kif charme tabriz ، kif charmi ، kif edari ، kif edari charmi ، kif mardaneh ، kif zanane ، kif zanane charm tabriz ، kif zananeh ، kife zanane charm ، kogere ، konferans ، Konstrukteur ، lambskin ، leather ، leather bag ، leather bag for tablet ، leather belt ، leather bracelet ، leather briefcase bag ، leather exhibition calendar ، leather goods ، leather office bag ، leather sewing machine ، leather spilitting ، Leather Tools ، Leather Wallet ، Leather Wallets ، leathergoods ، Less-common leathers ، luxury ، Measuring ، men ، men bag ، Men Money Bag ، Men's Belts Men's Iranian Genuine Classic Leather ، messenger bag ، Messenger Bags ، mish ، mishan ، misho charm ، misho charme tabriz ، misho charme tabrz ، misho leather ، Misho Leather. Designer ، mishocharm ، misholeather ، misholeather Tannery Machinery ، Mişo Deri. Tasarımci ، mobile bag ، Morocco leather ، namayeshgah ، natural leather briefcase bag ، officce bag ، office bag ، office bag for men ، office bag for women ، office bags office zakken sacs de bureau कार्यालय बैग borse ufficio オフィスバッグ офисные пакеты bolsas de oficina ، official bag ، official shoulder bag ، omac ، omav ، onlie shopping ، online fouroush ، online shop ، Orange Handbags ، Ostrich leather ، patch ، Patent leather ، Pavilion Request Form ، Persia ، Pink Handbags ، Pressing ، Producer ، Red Handbags ، Retro Handbags ، Reversible Leather Belt ، rocksuck ، rucksuck ، sale ، sanaye dasti ، Satchel Handbags ، Satış. El Yapımı Deri Ürünleri. Iran. Tebriz. ، Satış. El Yapımı Deri Ürünleri. Iran. Tebriz. Мишо кожа. дизайнер ، school ، Selection ، Seller. Handmade Leather Goods. Iran. Tabriz. Mişo Deri. Tasarımci ، semi-aniline and pigmented ، sewing machine ، Shaving ، sheep ، Short Wallet ، Short Wallet Card Holder ، shoulder carry bag ، Silver Handbags ، skin ، skivers ، Skiving machines ، Sleek Leather Belt ، Soaking ، Spare parts for skiving machines ، Splitting ، Staking ، step by step ، Storage ، Stylish Men Leather Belt Fashion Design Buckle ، suede ، synthetics and models ، tablet bag ، tabriz ، tabriz charm ، tabriz natural leather ، tannery ، tanning ، Tanning process ، tehran ، The 17th international Leather & Skin fair Tabriz Iran ، The 17th Leather Fair Invitation ، The 18th International Shoe and Bag Industry Exhibition of Iran–Tabriz ، The Guide to Watch Buckles and Clasps ، ther ، time ، tolid konandeh ، top grain ، Top-grain leather ، tote ، Tote Handbags ، travel ، Trimming ، turning buckle ، Üretici ، Vachetta leather ، Verkäufer ، wallet ، watch ، White Handbags ، women ، women bag ، work bag ، Workshop ، world ، www.misholeather.com ، yahoo ، Yellow Handbags ، Мишо кожа. дизайнер ، продавец ، режиссер ، Ремень ، ручной работы кожа продукты. Иран. Табриз ، آدرس نمایشگاه تهران ، آرم ، آزمایشهای مخصوص استاندارد چرم ، آستری،اشبالت،رویه،شرانک،میلینگ،نبوک،ورنی،پول آپ،فلوتر ، آسیا ، آشنایی با چرم و نگهداری البسه چرمی ، آمازون ، آموزش تصویری ، آموزش تصویری،دستدوز،چرم،میشوچرم،تبریز،چرمشهر،صنایع دستی ، آموزش چرمدوزی ، آموزش قدم به قدم ، ابزار تولید چرم ، ابزار چرم ، ابزار چرمدوزی ، اپلواچ ، اتحادیه ، اتحادیه چرم استان ، اجلاس ، احد قهرمانی ، احمد حمزه زاده ، اخبار ، اداره کل ، اداری ، ادیم ، اساسنامه ایرانگردی و جهانگردی ، اساسنامه سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور ، اساسنامه صنایع دستی ، اساسنامه میراث فرهنگی ، استارت آپ ، استان آذربایجان شرقی ، استاندارد چرم ، استاندارد چرم طبیعی ، استاندارد کفش ، استانداردهای ملی در صنعت چرم و کفش ، اسکیور ، اشبالت گیر ، اصغر بهروزی ، اصول نگهداری ، اقیانوسیه ، اکسسوری چرمی ، الجیواچ ، الحِزام ، امور بانوان مجلس ، امیر کفشدوز ، امیرحسن قربانی وفا ، انتخابات ، انگشتیان ، انواع چرم ، انواع چرم، براق کننده، نرم کننده، لش گیری، پارافین، واکس، روغن ، انواع سگک ، انواع کمربندچرمی تک لایه دو لایه و سه لایه مردانه و زنانه ، اولین، دومین، همایش، کیف، کفش، چرم، اتحادیه، لوازم ، ای بی ، بازاری ، باشگاه چرم ، باشگاه چرمپوشان ، برنامه ، برند ، برند میشو چرم تبریز ، بزرگراه شهید چمران ، بند اپل واچ ، بند چرمی ، بند چرمی اپل واچ ،