اساسنامه سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور

اساسنامه میراث فرهنگی

اساسنامه صنایع دستی

اساسنامه ایرانگردی و جهانگردی

ماده ۱- تعریف
میراث فرهنگی شامل آثار باقیمانده از گذشتگان است که نشانگر حرکت انسان در طول تاریخ می­باشد و با شناسایی آن زمینه شناخت هویت و خط حرکت فرهنگی او میسر می­گردد و از این طریق زمینه­ های عبرت برای انسان فراهم می­ آید.
سازمان میراث فرهنگی کشور که به استناد قانون مصوب ۱۳۶۴/۱۰/۱۱ تشکیل شده است و از این پس دراین اساسنامه سازمان نامیده می شود طبق مقررات این اساسنامه اداره خواهد شد.
ماده ۲- هدف
عبرت از حرکت فرهنگی سازمان انسان و بقاء و رقاء هویت و شخصیت فرهنگی جامعه.
ماده۳- وظایف
وظایف سازمان در زمینه میراث فرهنگی که شامل پژوهش، نظارت، حفظ و احیاء و معرفی است به قرار زیر می­ باشد:

    تهیه و تنظیم و اجرای برنامه­ های پژوهشی پیرامون آثار باقیمانده از گذشتگان.
    بررسی و شناسایی محوطه ­ها، تپه ها، بناها و مجموعه­ های تاریخی و تهیه فهرست جامع از آن ها و نقشه باستان­ شناسی کشور.
    انجام پژوهش ­های باستان­شناسی و کاوش ­های علمی.
    بررسی­ های مردم نگاری، پژوهش­ های مردم شناسی، انسان شناسی، زیستی و شناخت فرهنگ بومی مناطق مختلف کشور.
    پژوهش در زمینه هنرهای سنتی و فراهم آوردن امکانات لازم جهت حفظ، احیاء و رشد آن ها.
    ثبت آثار ارزشمند منقول و غیر منقول فرهنگی- تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست ­های ذیربط.
    انجام انحصاری کلیه امور حقوقی مربوط به میراث فرهنگی و طرح دعاوی کیفری علیه متخلفین از قوانین ناظر به میراث فرهنگی کشور بعنوان مدعی یا حسب مورد شاکی خصوصی.
    اقدامات لازم جهت شناسایی و استرداد اموال فرهنگی ایران در سطح ملی و بین­ المللی از طریق مراجع ذیربط.
    شناسایی و در اختیار گرفتن کلیه اموالی که دارای ارزش­ های فرهنگی- تاریخی بوده و جزء میراث فرهنگی محسوب می­گردد و توسط دستگاه های مسئول ضبط شده است.
    تبصره : کلیه دادگاه های گمرکات، نیروهای انتظامی و دستگاه های دولتی نظیر آنها که بنحوی نسبت به ضبط اموال اقدام می­ نمایند موظف به در اختیار قرار دادن اموالی که دارای ارزش فرهنگی- تاریخی می­باشد به سازمان میراث فرهنگی هستند.
    -تهیه و اجرای طرح های لازم به منظور حراست، حفاظت، تعمیر، مرمت و احیاء آثار، بناها و مجموعه های با ارزش فرهنگی- تاریخی.
    اظهار نظر در کلیه طرح های عمرانی جامع و تفصیلی در رابطه با مناطق فرهنگی و تاریخی و موافقت نهایی درباره محوطه ها و بافتها و اماکن فرهنگی- تاریخی ارزشمند در موارد مذکور و جلوگیری از هرگونه تخریب آن ها.
    -تعیین حریم بناها، مجموعه­ ها، محوطه ­ها و تپه ­های تاریخی ثبت شده و ضوابط خاص معماری و طراحی داخل حریم
    معرفی آثار با ارزش فرهنگی- تاریخی از طریق موزه ­ها و نمایشگاه­ ها و نظایر آن.
    ایجاد و توسعه و اداره موزه ها در سطح کشور.
    ایجاد مرکز اسناد و مدارک میراث فرهنگی کشور (نظیر مجموعه گزارش های علمی، نقشه­ ها و عکس­ های بناها و …) جهت ارائه خدمات علمی و تحقیقاتی در این زمینه.
    معرفی و شناسایی ارزشهای میراث فرهنگی در سطح ملی و بین المللی بوسیله چاپ و نشر مجموعه مطالعات و تحقیقات انجام یافته و استفاده از وسائل سمعی و بصری و ارتباط جمعی.
    تنظیم، تدوین و انتشار دائره المعارف آثار و ابنیه تاریخی ایران.
    توسعه فعالیتهای تحقیقاتی در زمینه های مختلف میراث فرهنگی و تشویق محققان، هنرمندان و استاد کاران.
    تنظیم و اجرای برنامه های آموزشی جهت آماده سازی نیروهای کارآمد در زمینه های مربوط به میراث فرهنگی با هماهنگی دستگاههای ذیربط.
    تشویق مردم به مشارکت در فعالیت های مربوط به شناسایی، حفظ و احیاء میراث فرهنگی و نظارت بر آن.
    ایجاد و گسترش انجمن های میراث فرهنگی در سطح کشور.
    تبصره : نحوه ایجاد و حدود و وظایف و اختیارات این انجمن ها را شورای سازمان تعیین خواهد کرد.
    برقراری ارتباطات و مبادلات علمی و فرهنگی با موسسات و نهادهای ذیربط در سطح ملی و بین المللی بالاخص کشورهای اسلامی و منطقه و برگزاری کنگره ها و سمینارهای دوره ه­ای لازم.
    همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه امور ایرانگردی و جهانگردی.
    ارائه خدمات مشاوره­ای، تحقیقاتی، فنی و آموزشی، فروش تولیدات فرهنگی دریافت ورودیه بناها، محوطه ­ها، موزه­ ها و نمایشگاه­ ها و قبول هدایا و کمکها و نظایر آن.

هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۳۸۳/۱۰/۲۰ بنا به پیشنهاد وزارت صنایع و معادن و تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد تبصره (۳) ماده واحده قانون تاسیس سازمان صنایع دستی ایران – مصوب ۱۳۸۳- اساسنامه صنایع دستی ایران را به شرح زیر تصویب کرد:
ماده ۱- تعریف:
صنایع‌دستی مجموعه‌ای از صنایع هنری و سنتی ایران شامل آبگینه، بافته‌ها و نساجی سنتی، بافته‌های داری( به استثنای فرش دستباف)، پوشاک سنتی، اثار چرمی و کاغذی، چاپ‌های سنتی، سفال و سرامیک، هنرهای چوبی و حصیری، رودوزی‌های سنتی ،هنرهای فلزی و هنرهای سنگی است که با محوریت هنر و ذوق و زیبا شمناختی ایرانی و بهره‌گیری از مواد اولیه قابل دسترس و بومی به کمک دست و ابزار مورد نیاز و با کاربری در زندگی فردی و جمعی تولید شده و ریشه در تاریخ کهن ایران زمین دارد.
ماده ۲- هدف:
هدف سازمان تمرکز در سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت در زمینه حفظ و احیاء، ترویج و توسعه کمی و بهبود کیفی صنایع‌دستی کشور و ایجاد هماهنگی و برنامه‌ریزی در امر آموزش، تحقیقات، حمایت، هدایت و استفاده از امکانات و نیروی انسانی موجود در این بخش است.
ماده ۳- وظایف:

    تنظیم راهبردها، سیاست‌ها، خط مشی‌ها، ضوابط و برنامه‌های کلان در جهت توسعه کمی و بهبود کیفی صنایع‌دستی کشور و پیگیری جهت برقراری حمایت‌های لازم در چارچوب سیاست‌های صنعتی کشور با هماهنگی مراجع ذی‌صلاح.
    اعمال نظارت و حمایت‌های لازم در جهت بهبود کیفی محصولات صنایع‌دستی به ویژه در حوزه صادرات.
    برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت در امر تدوین استانداردها و صدور گواهینامه‌های درجه کیفیت صنایع‌دستی تولیدی با همکاری مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران.
    ارائه راهنمایی‌های لازم برای سرمایه گذاری ، تولید و بازاریابی صنایع دستی از طرق مختلف.
    برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت بر وضعیت کارگاه های تولیدی و آموزشی صنایع دستی.
    پشتیبانی از هنرمندان و صنعتگران و همکاری با مراجع ذی‌ربط برای اعطای درجه هنری به هنرمندان صنایع‌دستی کشور در چارچوب قوانین و مقررات مربوط.
    هماهنگی و برنامه‌ریزی در مورد مالکیت‌های معنوی و فکری صنایع‌دستی ایران( آثار و هنرمندان) در داخل و خارج از کشور با همکاری مراجع ذی صلاح.
    هماهنگی و برنامه‌ریزی در جهت استفاده از فناوری‌های جدید برای ارتقای کیفیت و توسعه کمی صنایع‌دستی کشور.
    طراحی نظام جامع آموزش و تربیت نیروی انسانی موردنیاز صنایع‌دستی با بهره‌مندی از فناوری‌های نوین و هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت ارتقای دانش و مهارت صنعتگران و هنرمندان و ایجاد هماهنگی لازم بین آن‌ها به منظور افزایش اثربخشی این خدمات.
    برپایی المپیادهای تخصصی صنایع‌دستی.
    فراهم آوردن بستر لازم به منظور ایجاد ارتباط مؤثر میان دانشگاه‌ها و مراکز علمی – تحقیقاتی کشور با تولیدکنندگان صنایع‌دستی.
    سازماندهی نظام اطلاع‌رسانی در زمینه صنایع‌دستی.
    همکاری با دستگاه های ذی‌ربط به منظور تدوین سرفصل دروس هنرستان‌ها، آموزشکده ها و دانشکده‌های صنایع دستی.
    هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت تأسیس نهادهای غیردولتی برای کاهش تصدی دولت و ساماندهی فعالیت صنایع‌دستی در چارچوب قوانین و مقررات مربوط.
    برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت در ترویج صنایع‌دستی در جامعه ایرانی و ایجاد تحول در طرح ها و تولید و عرضه محصولات با حفظ اصالت ملی و توسعه موارد مصرف آن ها به ویژه در معماری و شهرسازی با هماهنگی مراجع ذی‌ربط.
    برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت در جهت برگزاری نمایشگاه‌های ملی و منطقه‌ای و بین‌المللی صنایع‌دستی در داخل و خارج از کشور توسط بخش خصوصی.
    برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت در امر شناساندن تاریخ، ارزش ها، نمونه مصنوعات دستی، صنعت‌گران، هنرمندان صنایع‌دستی و صادرکنندگان صنایع‌دستی کشور در سطح ملی و بین‌المللی به روش های سمعی و بصری، چاپ، نشر، ارتباطات جمعی و مطبوعات.
    برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت بر امر تأسیس شرکت‌های نمایشگاهی تخصصی صنایع‌دستی توسط تعاونی‌‌های بخش خصوصی.
    مشارکت در همایش‌ها، سمینارهای ملی و جشنواره‌های صنایع‌دستی با هماهنگی مراجع ذی‌صلاح.
    برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت در امر معرفی صنایع‌دستی برگزیده کشور در مراکز عمومی از طرق مناسب تبلیغی و ترویجی.
    هماهنگی و برنامه‌ریزی در جهت راه‌اندازی مراکز فروش کتب و نشریات صنایع‌دستی از طریق تجهیز بخش تعاون و اشخاص حقیقی.
    برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت بر شناسایی و گردآوری آثار با ارزش و برگزیده صنایع‌دستی دوران معاصر و نمایش آن ها توسط دستگاه های ذی‌ربط.
    مطالعه و پیشنهاد تدوین استانداردهاهی لازم برای مواد اولیه و روش‌های تولید صنایع‌دستی با هماهنگی مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران.
    تحقیق و بررسی مستمر درباره وضعیت صنایع‌دستی و جمع‌آوری آمار و اطلاعات لازم از وضعیت صنایع‌دستی ایران و جهان به منظور ارتقای جایگاه صنایع‌دستی ایران.
    پژوهش در زمینه‌های تاریخی و معاصر صنایع‌دستی ایران و جهان.
    مطالعه و برنامه‌ریزی به منظور ارتقای موقعیت ایران در نظام بازار صنایع‌دستی جهان در جهت رونق و افزایش صادرات.
    برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت جهت بهره‌گیری از سیستم های پیشرفته بازرگانی به منظور توسعه بازار فروش صنایع‌دستی ایران در کشورهای هدف توسط بخش غیردولتی.
    هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی توسط مردم و بخش غیردولتی به منظور توسعه بازارهای داخل با استفاده از روش‌های اصلاح الگوی مصرف.
    همکاری با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به منظور گسترش فرهنگ گردشگری و ایجاد بازار مناسب برای محصولات صنایع‌دستی.
    عضویت و حضور مؤثر در سازمان ها و مجامع بین المللی مرتبط و نمایندگی دولت جمهوری اسلامی ایران در این مجامع با هماهنگی مراجع ذی‌ربط.
    تشویق صنعتگران و بازرگانان صنایع دستی به منظور حضور در بازارهای جهانی و مجامع بین المللی.
    انجام مطالعات لازم درخصوص چگونگی گسترش حضور مؤثر در بازارهای جهانی به منظور افزایش سهم ایران در این بازارها.
    همکاری جهت برقراری ارتباطات و مبادلات علمی، فرهنگی و فنی با مراکز ذی‌ربط در عرصه بین‌المللی.
    همکاری با دستگاه‌های فعال در روابط بین‌الملل جهت توسعه و رشد صنیع‌دستی کشور با هماهنگی مراجع ذی‌ربط.

به منظور تجدید یک سنت الهی و به مصداق آیه شریفه «قل سیروا فی الارض فانظروا کیف کان عاقبه المکذبین» و شناساندن میراث تمدن اسلامی، حفظ دست آوردهای انقلاب اسلامی و بهره­ برداری صحیح از سرمایه­ گذاری­ ها و تجهیزات و تاسیسات احداث شده طبق موازین شرعی و رعایت شعائر اسلامی سازمانی بنام سازمان ایرانگردی و جهانگردی به استناد لایحه قانونی ادغام شرکت های وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب ۲۱/۱/۱۳۵۸ شورای انقلاب جمهوری اسلامی تشکیل و اساسنامه آن با رعایت مصوبه ۱۴۳۳۲/۱۲/۱ مورخ ۲۳/۱۰/۷۶ شورای عالی اداری کشور به شرح زیر تدوین و تصویب شد:
ماده۱- نام
سازمان ایرانگردی و جهانگردی که در این اساسنامه به اختصار سازمان نامیده می­ شود به صورت شرکت سهامی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که دارای شخصیت حقوقی مستقل بوده و طبق اصول بازرگانی و مقررات مربوط به شرکت­ های دولتی و این اساسنامه اداره می­ شود.
ماده ۲– موضوع

    شناساندن کشور جمهوری اسلامی ایران و آشنا ساختن مردم کشور و سایر ملل با خصوصیات فرهنگی، سنتی و آثار تاریخی و تمدن ایران و جهان به منظور ایجاد تفاهم بین ملت­ ها.
    بررسی مستمر اقلیمی و فرهنگی و مطالعه و تحقیق درباره جاذبه­ های سیاحتی و زیارتی کشور و ارائه برنامه­ های لازم برای معرفی جاذبه ­ها به منظور بهره­برداری از آن ها.
    ایجاد ارتباط با سازمان­ها و مراکز داخلی و بین­ المللی جهانگردی در جهت انجام همکاری­های متقابل و گردآوری و مبادله اطلاعات ایرانگردی و جهانگردی و شرکت در نمایشگاه ­های بین­ المللی جهانگردی حسب ضرورت.
    بررسی، تهیه طرح و کوشش در اجرای طرح ­های مناسب برای جذب و دیدار جهانگردان از ایران و ایجاد تسهیلات لازم برای برگزاری گشت­ های ارزان جهت گروه­های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران.
    بالا بردن سطح ارائه خدمات جهانگردی از راه­های مقتضی از جمله اجرای برنامه­ های آموزشی لازم در زمینه­ های مختلف و شناخت منابع انسانی فعال و بالقوه در این صنعت برای ایجاد زمینه­ های اشتغال سالم.
    افزایش سطح ارائه تسهیلات و کیفیت و کمیت تاسیسات صنعت جهانگردی از طریق ایجاد تسهیلات لازم در زمینه و ساختن واحدهای اقامتی و پذیرایی و تاسیسات مردمی جهانگردی و ایرانگردی و دیگر موارد لازم.
    ترغیب مردم ایران به استفاده بیشتر از ایام و ساعات فراغت و مشاهده جاذبه­ های سیاحتی و زیارتی کشور.
    ایجاد تسهیلات لازم در امر سیاحت در کشور و نیز ایجاد هماهنگی در این زمینه و فراهم آوردن امکانات لازم در مرزهای ورودی کشور.
    افزایش سطح خدمات و صنایع وابسته به امر سیر و سیاحت از طریق تشویق به سرمایه ­گذاری در احداث تاسیسات ضروری اقامتی و پذیرایی، خصوصا بین راهی به منظور رفاه هرچه بیشتر جهانگردان داخلی و خارجی.
    کمک به افزایش سطح درآمد عمومی و ارزی کشور از طریق بازاریابی و گسترش مبادلات مسافرتی و سیاحتی سالم در داخل و خارج از کشور.
    نظارت بر عملکرد واحدهای مختلف فعال در زمینه صنعت ایرانگردی و جهانگردی و مدیران و مسوولان ذی­ربط با بهره­ گیری از هماهنگی و همکاری کانون ها و مجامع غیردولتی این صنعت.
    ایجاد هماهنگی و برنامه­ ریزی در فعالیت ­های سیاحتی و زیارتی کشور از طریق:
        بررسی و تهیه سیاست­ های کلی مربوط به صنعت جهانگردی بر مبنای سیاست­ های عمومی کشوری و با در نظر داشتن ظرفیت ­های بالقوه قطب­ها و مراکز توسعه پذیر و نیز تعیین اولویت­ ها در این امر.
        تدوین خط مشی­ های اجرایی انجام فعالیت­ های توسعه و گسترش مراکز خدماتی و رفاهی مربوط به ایرانگردی.
        تعیین اولویت در زمینه چگونگی فعالیت­ های ارتباطی و تبلیغاتی صنعت ایرانگردی و جهانگردی.
        بررسی ضرورت عضویت و ارتباط با سازمان­ های بین­ المللی جهانگردی و عقد قرارداد، توافقنامه و ایجاد ارتباط برای استفاده از خدمات، اطلاعات و تجربیات آنها و مبادله اطلاعات جهانگردی در چارچوب قوانین و مقررات عمومی کشور.
        تهیه آیین نامه ­ها و نظامنامه­ ها و مقررات پیشنهادی و صدور مجوزهای لازم برای تحقق سیاست­ های هدایتی، حماتی و نظارتی صنعت ایرانگردی و جهانگردی.
    اقدام به صدور مجوزهای لازم (تاسیس، توسعه و انحلال) و نظارت بر فعالیت­ ها در موارد زیر و نیز هر نوع صدور مجوز دیگری که حسب قوانین و مقررات بر عهده سازمان قرار گیرد.
    تاسیس آژانس­ های مسافرتی و سیاحتی، احداث هتل­ ها و مهمانسراها و سایر مجتمع­ های خدماتی و رفاهی بین راهی و نمایشگاه ­ها.
    انجام وظایف دبیرخانه شورای عالی ایرانگردی و جهانگردی

تبصره:سازمان موظف است تا پایان برنامه دوم توسعه وفق مفاد تبصره ۴۱ قانون برنامه دوم توسعه و در راستای کاهش حجم تصدی وظایف دولت نسبت به واگذاری امور تصدی سازمان به بخش غیر دولتی اقدام نماید.

کلمات کلیدی وبلاگ
#آستری ، #اشبالت ، #الگانت ، #بروش آف ، #پتنت ، #پتینه ، #پرادو ، #پلورا ، #پولاپ ، #تیماج ، #جیر ، #رستیک ، #روگان ، #رولکس ، #رویه ، #رینو ، #سافتی ، #شرانک ، #فلوتر ، #کارناول ، #کراست ، #لزارد ، #مبلی ، #میلنیوم ، #میلینگ ، #نبوک ، #هورس ، #وتبلو ، #ورنی ، 100% چرم طبیعی ، accessories ، alibaba ، amazoon ، anahtarlik ، Aniline leather ، Automatic Buckle ، backpack ، Backpack Handbags ، bag ، Beige Handbags ، belt ، Belting leather ، bing ، Black Handbags ، Blue Handbags ، Boiled leather ، Bonded leather ، bowle ، boy ، bracelet ، briefcase ، briefcase bag ، Briefcases ، Briefcasesbag ، Briefcasesbagforman ، Briefcasesvagforwomen ، buffalo ، Buffing ، camel ، ČARM ، chaarmeh mardaneh ، Chamois leather ، charm ، charmaneh ، charme asle tabriz ، charme charmshahr ، charme gav ، charme gavi ، charme mardaneh ، charme sanaati ، charme tabriz ، charme tabriz gavi ، charme tbriz ، charmeh tabriz ، charmeh zananeh ، charmi ، charmine ، charmineh ، charmish ، charmshar ، Clutch Handbags ، college bag ، components ، Composition leather ، Conveyor ، Corinthian leather ، corium ، cow ، cowhide ، craftman ، Crazy Horse Leather (Cow Leather) ، Crocodile leather ، cross body bag ، Crossbody Bags ، Crusting ، dabbāḡ-ḵāna ، DABBĀḠĪ ، dastband ، dastbande charmiye saat ، dastbandeh charmi ، deri ، Diagram Of Cut Sections Of Cattle Hide. ، donkey ، double-sided suede leather soft side pin buckle ، Drying ، duffle ، Dyeing ، ebay ، eldiven ، exhibition ، expo ، fabrics ، fashion ، faux ، Finishing ، flesh ، foroshe interneti ، Full Flap Handbags ، full grain ، Full-grain leathers ، Fulling ، Genuine Leather wallet Bag ، girl ، goat ، google ، grain ، grains ، Green Handbags ، hamayesh ، Handbags ، handcarry women bag ، Handgearbeitet Lederwaren ، handmade ، handycraft ، Hersteller ، Hobo Handbags ، International exhibition of leather ، internet ، internet online shop ، ipod bag ، Ironing ، ISO استاندارد چرم : 14268 ، kaban ، kamarband ، kef edari ، kefe edari ، kefeh charmi ، kemer ، key chain ، key holder ، key holder wallet ، kəmər ، kif ، kif charme tabriz ، kif charmi ، kif edari ، kif edari charmi ، kif mardaneh ، kif zanane ، kif zanane charm tabriz ، kif zananeh ، kife zanane charm ، kogere ، konferans ، Konstrukteur ، lambskin ، leather ، leather bag ، leather bag for tablet ، leather belt ، leather bracelet ، leather exhibition calendar ، leather gift ، leather goods ، leather office bag ، leather sewing machine ، leather spilitting ، Leather Tools ، Leather Wallet ، Leather Wallets ، leathergoods ، Less-common leathers ، luxury ، Measuring ، men ، men bag ، Men Money Bag ، Men's Belts Men's Iranian Genuine Classic Leather ، messenger bag ، Messenger Bags ، mish ، mishan ، misho charm ، misho charme tabriz ، misho charme tabrz ، Misho Leather. Designer ، misholeather ، misholeather Tannery Machinery ، Mişo Deri. Tasarımci ، mobile bag ، Morocco leather ، namayeshgah ، officce bag ، office bag ، office bag for men ، office bag for women ، office bags office zakken sacs de bureau कार्यालय बैग borse ufficio オフィスバッグ офисные пакеты bolsas de oficina ، official bag ، official shoulder bag ، omac ، omav ، onlie shopping ، online fouroush ، online shop ، Orange Handbags ، Ostrich leather ، patch ، Patent leather ، Pavilion Request Form ، Persia ، Pink Handbags ، Pressing ، Producer ، Red Handbags ، Retro Handbags ، Reversible Leather Belt ، rocksuck ، rucksuck ، sale ، sanaye dasti ، Satchel Handbags ، Satış. El Yapımı Deri Ürünleri. Iran. Tebriz. ، Satış. El Yapımı Deri Ürünleri. Iran. Tebriz. Мишо кожа. дизайнер ، school ، Selection ، Seller. Handmade Leather Goods. Iran. Tabriz. Mişo Deri. Tasarımci ، semi-aniline and pigmented ، sewing machine ، Shaving ، sheep ، shoes ، Short Wallet ، Short Wallet Card Holder ، shoulder carry bag ، Silver Handbags ، skin ، skivers ، Skiving machines ، Sleek Leather Belt ، Soaking ، Spare parts for skiving machines ، Splitting ، Staking ، step by step ، Storage ، Stylish Men Leather Belt Fashion Design Buckle ، suede ، synthetics and models ، tablet bag ، tabriz ، tabriz charm ، tannery ، tanning ، Tanning process ، tehran ، The 17th international Leather & Skin fair Tabriz Iran ، The 17th Leather Fair Invitation ، The 18th International Shoe and Bag Industry Exhibition of Iran–Tabriz ، The Guide to Watch Buckles and Clasps ، ther ، time ، tolid konandeh ، top grain ، Top-grain leather ، tote ، Tote Handbags ، travel ، Trimming ، turning buckle ، Üretici ، Vachetta leather ، Verkäufer ، wallet ، watch ، water base adhesive ، White Handbags ، women ، women bag ، women belt ، women leather belt ، work bag ، Workshop ، world ، www.misholeather.com ، yahoo ، Yellow Handbags ، Мишо кожа. дизайнер ، продавец ، режиссер ، Ремень ، ручной работы кожа продукты. Иран. Табриз ، آدرس نمایشگاه تهران ، آرم ، آزمایشهای مخصوص استاندارد چرم ، آستری،اشبالت،رویه،شرانک،میلینگ،نبوک،ورنی،پول آپ،فلوتر ، آسیا ، آشنایی با چرم و نگهداری البسه چرمی ، آمازون ، آموزش تصویری ، آموزش تصویری،دستدوز،چرم،میشوچرم،تبریز،چرمشهر،صنایع دستی ، آموزش چرمدوزی ، آموزش قدم به قدم ، آنباکس ، ابزار تولید چرم ، ابزار چرم ، ابزار چرمدوزی ، اپلواچ ، اتحادیه ، اتحادیه چرم استان ، اجلاس ، احد قهرمانی ، احمد حمزه زاده ، اخبار ، اداره کل ، اداری ، ادیم ، اساسنامه ایرانگردی و جهانگردی ، اساسنامه سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور ، اساسنامه صنایع دستی ، اساسنامه میراث فرهنگی ، استارت آپ ، استان آذربایجان شرقی ، استاندارد چرم ، استاندارد چرم طبیعی ، استاندارد کفش ، استانداردهای ملی در صنعت چرم و کفش ، استایل چرمی ، اسکیور ، اشبالت گیر ، اصغر بهروزی ، اصول نگهداری ، اقیانوسیه ، اکسسوری ، اکسسوری چرمی ، الجیواچ ، الحِزام ، امور بانوان مجلس ، امیر کفشدوز ، امیرحسن قربانی وفا ، انتخابات ، انگشتیان ، انواع چرم ، انواع چرم، براق کننده، نرم کننده، لش گیری، پارافین، واکس، روغن ، انواع سگک ، انواع کمربندچرمی تک لایه دو لایه و سه لایه مردانه و زنانه ، اولین، دومین، همایش، کیف، کفش، چرم، اتحادیه، لوازم ، ای بی ، بازاری ، باشگاه چرم ، باشگاه چرمپوشان ، برنامه ، برند ، برند شخصی ، برند میشو چرم تبریز ، برندسازی ، بزرگراه شهید چمران ، بند اپل واچ ، بند چرمی ، بند چرمی اپل واچ ، بند چرمی ساعت ، بند چرمی ساعت اپل واچ ، بند چرمی ساعت مچی ، بند چرمی ساعت مچی ال جی ، بند چرمی ساعت مچی سامسونگ ، بند ساعت چرمی ، بندچرم ، بندچرمی ، بندساعت ، بندساعت چرم شترمرغ ، بودجه ، بیانیه ، بیمه صنایع دستی ، بین المللی ، بینگ ، پارافین ، پالتو چرمی ، پخش عمده ، پسر ، پلان ، پوست ، پوست خام ، پوست دباغی ، پوست شترمرغ ostrich skin ، پوست، سالامبور، وت بلو، صادرات، واردات، مدرن، کراست ، پوستین ، پولی ، پولیش ، پولیش چرم ، پیش نویس ، تابستان ، تبریز ، تبریز2018 ، تجاری ، تحوه ، تخفیف نمایشگاهی ، تشکر ، تصفیه فاضلاب چرم سازی و دباغی ، تعمیر ، تعمیر چرخ خیاطی ، تعمیر چرخ خیاطی صنعتی ، تعمیر چرخ صنعتی ، تک پایه ، تنظیم ، تنظیم چخ خیاطی صنعتی ، تنظیم چرخ خیاطی ، تنظیم چرخ صنعتی ، تهوه ، تولید ایرانی ، تولیدخرده ، تولیدعمده ، تولیدکننده ، تولیدکننده جاکلیدی چرمی در تبریز،جاکلیدی، key wallet ، تولیدکننده عمده ، تولیدکننده عمده کمربند ، تولیدکننده عمده کوله پشتی ، تولیدکننده عمده کیف اداری ، تولیدکننده عمده کیف پول ، تولیدکننده عمده کیف چرمی در تبریز ، تولیدکننده عمده محصولات تمام چرمی ، تولیدکننده عمده محصولات چرمی ، تولیدکننده عمده محصولات چرمی لاکچری ، تولیدکننده عمده محصولات چرمی لوکس ، تولیدکننده کیف ، تولیدکننده،عمده،خرده،کیف،کمربند،چرم ، تولیدی ، تولیدی چرم ، تولیدی کیف ، تیر ، جاسوییچی ، جاسوییچی زنانه ، جاسوییچی مردانه ، جاکلیدی ، جاکلیدی زنانه ، جاکلیدی مردانه ، جر ، جشنواره ، جشنواره، نمایشگاه، بین المللی، فجر ، جمشید برومندی کیا ، چارت ، چارت سازمانی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور ، چالش ، چرخ بطر ، چرخ خیاطی ، چرخ راسته دوز ، چرخ صنعتی ، چرخ ضخیم دوز ، چرخ طریف دوز ، چرخ فوق ضخیم دوز ، چرخ مخصوص چرم طبیعی ، چرخ مخصوص چرمدوزی ، چرخ،ظریف دوز،ضخیم دوز،فوق ضخیم دوز،مخصوص دوخت چرم طبیعی ضخیم ، چرک کروکو ، چرم ، چرم اصل تبریز ، چرم ایران ، چرم بزی ، چرم تبریز ، چرم تبریز بزی ، چرم تبریز گاوی ، چرم تبریز گوسفتدی ، چرم تبریز، چرم اصل، چرم گاوی، میشوچرم، تبریز ، چرم تبریز،چرم اصل تبریز،چرم اصل،چرم درجه یک تبریز،چرم مایان تبریز،تولیدیهای چرم اصل تبریز،میشوچرم تبریز ، چرم تبریزی ، چرم تهران ، چرم چاپی ، چرم حیوانی ، چرم درجه یک ، چرم دستدوز ، چرم رنگی ، چرم سازی ، چرم سبک ، چرم سراجی ، چرم سنتی ، چرم سنگین ، چرم شترمرغ ، چرم ضخیم ، چرم ضخیم تبریز مناسب برای کمربند ، چرم طبیعی ، چرم طبیعی تبریز ، چرم طبیعی، چرم مصنوعی ، چرم فلوتر ، چرم قرمز ، چرم کروکودیل ، چرم کفشی ، چرم کمربندی ، چرم کیفی ، چرم گاوی ، چرم گاوی تبریز ، چرم گاوی، چرم گوسفندی، چرم پوست شترمرغ ، چرم گوسفندی ، چرم گوسفندی تبریز ، چرم گیاهی ، چرم لباسی ، چرم مرغوب ، چرم مشهد ، چرم مصنوعی ، چرم نازک ، چرم همدان ، چرم هنر ، چرم هورس ، چرم،چرمی،چرمینه،پوست،دری،کیف،کمزبند ، چرمسازی ، چرمی ، چرمی تبریز ، چرمی کالا ، چرمین ، چرمینه ، چسب ، چسب آب پایه ، چسب پایه آب ، چسب دوغی ، حزام ، حسن قریشی ، خانه چرم ، خرده ، خرده فروشی ، خز ، خلیل شریفی ، دباغ خانه های سنتی ، دباغخانه ، دباغی ، دباغی چرم ، دباغی دستی ، دباغی سنتی چرم ، دختر ، دری ، دستبند ، دستبند پلاکدار چرمی ، دستبند پلاکدار چرمی زنانه ، دستبند چرمی ، دستبند چرمی ساعت مچی ، دستبند دستدوز ، دستبند زنانه ، دستبند ساعت ، دستبند ماه تولد ، دستبند مردانه ، دستبندچرم ، دستبندچرمی ، دستبندچرمی زنانه ، دستبندچرمی مردانه ، دستدوز ، دستکش چرمی ، دستگاه آبگیر ، دستگاه اشبالت گیر Leather splitting skiving machine ، دستگاه پرس پشم ، دستگاه خاک گیر پشم ، دستگاه فالس ، دستگاه لیویس ، دمپایه ، دمپایه چرمی ، دمپایی ، دمپایی چرمی ، دهه فجر ، دوپایه ، دوخت دو سوزنه ، دوشی ، دوغی ، دینام ، دینام بیصدا ، دینام دیجیتال ، دینام کم مصرف ، راسته دوز ، راهنماي كامل انتخاب سوزنهاي چرخ خياطي ، راهنمای انتخاب سایز کمربند چرمی ، راهنمای انتخاب سگک کمربند ، راهنمای انتخاب سگک کمربند چرم طبیعی چرم تبریز گاوی ، راهنمای صادارت و واردات ، ربع رشيدي ، رده ، رده سازمانی ، رسته ، رسته سازمانی ، رشته های صنایع دستی ایران ، رنگرزی ، روشهای تشخیص ، روغن ، روغن آلمانی ، روغن ایتالیایی ، روغن ایرانی ، روغن چرم ، روغن چینی ، روغن زیتون ، روغن گرچک ، روغن نارگیل ، روغن، پیه، گاوی، گوسفندی، ماهی، نهنگ، موئلون، استئاریک، سم، آستری، رویه ، روغن، چربی، واکس، فینیشینگ ، روغن، نارگیل، زیتون، گرچک، بزرک، مومها، واکس، موم، کارنوبا، پارافین، کاندیلا، لانولین، پشم ، زنان کارآفرین، فرشاد به آفرین، فریده حقیقی، میراث فرهنگی، صنایع دستی، میراث فرهنگی، گردشگری، اقتصادمقاومتی اقدام و عمل، آخوندزاده، صندوق کارآفرینی امید ، زهرا ساعی ، سازمان ، ساعت ، ساعت چرمی ، ساغری ، ساک حمل ، سالن نمایشگاه ، سپاس ، ست چرم ، ست چرم تبریز ، ست چرم کادویی ، ست چرمی ، ست چرمی اصل ، ست چرمی زنانه ، ست چرمی سه تکه ، ست چرمی کیف و کمربند چرمی ، ست چرمی مردانه ، ست سه تیکه چرم ، ست کادوی چرم ، ست کادوی چرمی ، ست کادویی ، ست کادویی چرمی ، ست کمربند ، ست مردانه ، سختک ، سختیان ، سردوز ، سرهنگ ساسانی ، سرووموتور ، سگک ، سگک کلاسیک ، سگک کمربند ، سگک کمربندچرمی ، سلسله مراتب ، سورت یک ، سوزن چرمدوزی ، سوزن دو قلو ، سوزن ژورژ دوزی ، سوزن سرسوخته یا سرسیاه ، سوزن سه گوش ، سوزنهای چرمدوزی یا سوزن سه گوش ، سوزنهای مخصوص چرمدوزی ، سید رامین اسبقی ، شبکه سهند ، شمارت تماسهای اداره کل میراق فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی،میشوچرم تبریز ، شماره تماسهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی ، شیم چرم ، شیمی چرم ، صادارت ، صادرات چرم ، صداوسیما ، صنایع دستی ، صندل چرمی ، صندلی ، صنعت چرم ، صنعت چرمسازی، صنعت،چرمسازی،تبریز،چرمشهر،کیف،کمربند ، طرح ، علی بابا ، علیرضا قوچی ، عمده ، عمده فروشی ، عیوب چرخ خیاطی ، غرفه ، غرفه چرم ، غرفه میشو چرم تبریز ، غرفه میشوچرم، نمایشگاه بین المللی تبریز ، غرفه نمایشگاهی میشو چرم تبریز ، فرآوری دستی ، فرآوری سنتی چرم ، فرش چرمی ، فرشاد به آفرین ، فروش آنلاین ، فروش اینترنتی ، فروش ویژه ، فروشگاه اینترنتی کیف و کمربند ، فریدون محمدتقی زاده آذری ، فشن ، فهرست، صنایع دستی ایران، iranian handicrafts ، فیلم ، فیلم آموزش ابزارآلات چرمدوزی ، فیلم آموزش چرمدوزی ، فیلم آموزش دستگاه های چرمدوزی ، فیلم آموزشی ، فیلم کوتاه ، قانون ، قانون تأسيس سازمان صنايع دستي ايران ، قاییش ، قدردانی ، قطعنامه ، قطعنامه،پیش نویس،بانک اطلاعات،شناسنامه،صنعت،چرم،میشوچرم،تبریز،چرمشهرخبرنگار،استاندارد،صادرات،واردات،وزارت صنعت و معدن،فرهنگی،ایرانی،بازرگانی ، قیمت بند ساعت ، قیمت چرم ، قیمت دستبند ، قیمت کمربند ، قیمت کمربند دستدوز ، قیمت کیف ، قیمت کیف دستدوز ، قیمت کیف زنانه ، قیمت کیف مردانه ، كتابخانه مرحوم يحيي ذكاء ، کاپشن چرمی ، کادو ، کادوی چرمی ، کادویی ، کارآفرینی ، کاربر ، کاربرد چرم ، کارپیشبر ، کارگاه ، کالای ایرانی ، کالای چرمی ، کالای مرغوب ، کت چرمی ، کتاب، مقررات، صادرات، واردات، 1394 ، کراس بادی ، کریر سگ ، کریر گربه ، کفاشی ، کفش ، کفش چرم تبریز ، کفش چرمی ، کفش چرمی زنانه ، کفش چرمی مردانه ، کمپلت ، کمر بند چرمی ، کمربند ، کمربند چرم ، کمربند چرم اصل ، کمربند چرم تبریز ، کمربند چرم شترمرغ ، کمربند چرم طبیعی ، کمربند چرم گاوی ، کمربند چرمی ، کمربند چرمی تک لایه کلاسیک ، کمربند زنانه ، کمربند قرمز ، کمربند کلاسیک چرمی ، کمربند مردانه ، کمربند میشوچرم ، کمربندبچه گانه ، کمربندچرم ، کمربندچرمی ، کمربندزنانه ، کمز ، کمیسیون اجتماعی مجلس ، کنفرانس ، کنگره ، کوله ، کوله پشتی ، کوله پشتی چرم ، کوله پشتی چرم تبریز ، کوله پشتی چرمی ، کوله پشتی چرمی زنانه ، کوله پشتی چرمی مردانه ، کوله پشتی زنانه ، کوله پشتی سگ ، کوله پشتی گربه ، کوله پشتی مردانه ، کوله چرم ، کوله چرمی ، کوله حمل حیوانات ، کوله حمل سگ ، کوله حمل گربه ، کوله زنانه ، کوله مردانه ، کیف ، کیف اداری ، کیف اداری چرم ، کیف اداری چرم تبریز ، کیف اداری چرم سنگین گاوی تبریز ، کیف اداری چرم طبیعی ، کیف اداری چرم گاوی ، کیف اداری چرمی ، کیف اداری چرمی زنانه ، کیف اداری چرمی کلاسیک ، کیف اداری چرمی مردانه ، کیف اداری دیپلمات ، کیف اداری گاوی ، کیف اداری میشو چرم تبریز ، کیف اهواز ، کیف پول ، کیف پول بلند چرمی ، کیف پول پالتویی ، کیف پول جیبی میشوچرم ، کیف پول چرمی ، کیف پول چرمی جیبی ، کیف پول چرمی زنانه ، کیف پول زنانه ، کیف پول کتی ، کیف تبریزی ، کیف تبلت ، کیف تبلت چرم ، کیف تبلت چرمی ، کیف تهران ، کیف چرم ، کیف چرم اصل ، کیف چرم تبریز ، کیف چرم زنانه ، کیف چرم شترمرغ ، کیف چرم طبیعی ، کیف چرم گاوی ، کیف چرمشهر تبریز ، کیف چرمی ، کیف چرمی اداری ، کیف چرمی بند رودوشی دار ، کیف چرمی زنانه ، کیف چرمی مردانه ، کیف چرمی،کیف پول چرمی، کیف اداری چرمی، کیف اداری تمام چرم،کیف چرم طبیعی ، کیف چرمی،کیف پول،کیف دستی،چرم،کمربند،گوگل،یاهوو ، کیف دانشجویی ، کیف دانشگاهی ، کیف دستدوز ، کیف دستی ، کیف دستی چرمی ، کیف دستی زنانه ، کیف دوشی ، کیف دوشی با بند چرمی ، کیف دوشی چرم ، کیف دوشی چرم تبریز ، کیف دوشی چرمی ، کیف دوشی چرمی مردانه زنانه کلاسیک میشو چرم تبریز ، کیف دوشی زنانه ، کیف دوشی زنانه چرم تبریز ، کیف دوشی زنانه چرمی ، کیف دوشی مردانه ، کیف دوشی مردانه چرمی ، کیف دیپلمات ، کیف زنانه ، کیف زنانه چرم اصل ، کیف زنانه چرمی ، کیف زنانه چرمی دستی میشو چرم تبریز ، کیف زنانه دستی ، کیف زنانه دوشی ، کیف شب ، کیف شب چرمی ، کیف شب زنانه چرم ، کیف شیراز ، کیف کتاب چرمی ، کیف کتابی زنانه ، کیف کراس بادی چرمی ، کیف کرمانشاه ، کیف لپ تاپ ، کیف لپ تاپ چرم ، کیف لپ تاپ چرمی ، کیف مجلسی ، کیف مجلسی زنانه چرم ، کیف مدیران ، کیف مردانه ، کیف مشهد ، کیف مهمانی ، کیف میشو چرم تبریز ، کیف والت زنانه ، کیف والت زنانه چرمی ، کیفچرمی،کیف پول چرمی، کیف اداری چرمی، کیف اداری تمام چرم،کیف چرم طبیعی ، کیفچرمیزنانه ، کیفچرمیمردانه ، کیفساز ، کیفسازی ، کیمخت ، گالری ، گردشگری ، گروه چرمی ، گزارش تصویری ، گلنار،نصرالهی،تولیدی،میشوچرم،میشو چرم،تبریز ، گوگل ، گون ، گیره پااسبی ، گیوه ، گیوه چرمی ، گیوه، سنتی،پاپوش، نخ، قالی، ابریشم ، گیوه، کفش، giva ، لاتکس ، لاک پایه آب ، لاک روغنی ، لاکچری ، لاله پارک ، لایحه ، لباس ، لباس چرمی ، لوگو ، لوگو، آرم، نماد ، لیست قیمت ، لیست قیمت بروز چرم ، لیست قیمت جدید ، لیست قیمت کمربند ، لیست قیمت کیف ، لیست قیمت کیف دستدوز ، لیویز ، لیویز ماشینی ، لیویز،لیویس،اسکیور،نازک کاری چرم،سوپر اسکیور،لیویز دستی،میشوچرم ، لیویزکاری ، لیویس ، لیویس دستی ، لیویس کار ، لیویس کاری ، ماشن آلات چرمی ، ماشین آبگیر و رخ بازکن ، ماشین آلات چرمسازی ، ماشین آلات دباغی چرم ، ماشین اشبالت ، ماشین بازکن چرم ، ماشین تراش چرم ، ماشین خشک کن چرم ، ماشین رنگرزی چرم ، ماشین سمباده چرم ، ماشین گردگیر چرم ، ماشین نرم کن چرم ، مبلمان چرمی ، مجتمع تجاری تفریحی لاله پارک ، مجلسی ، محافظت از چرم طبیعی ، محصولات چرمی ، محمد علی بیگی ، محمود رهنمای سپهر ، مد ، مدل ماهان ، مراقبت از چرم ، مرتضی آبدار ، مرکز تجاری تفریحی لاله پارک ، مسافرت ، مسعود بنابیان ، مسنجر ، مسنجر بگ ، مسنجر بگ زنانه ، مسنجر بگ مردانه ، مصاحبه ، معرفی استانداردهای بین المللی ، مکانیسم دوخت ، مهدی امینی ، مهدی بزاز دستفروش ، مهر اصالت یونسکو ، مهر اصالت یونسکو،گواهینامه، نشان، مهر، هنری، صنایع دستی، امضاء، بین المللی، یونسکو ، مواد شیمیایی چرمسازی ، موزه سنجش ، موزه عصر آهن ، موزه قاجار ، موزه قرآن و كتابت ، موزه محرم ، موزه مشروطه ، موسی باستانیان شاهگلی ، موم ، میراث فرهنگی ، میشو تبریز ، میشو چرم ، میشو چرم تبریز ، میشو چرم، کیف، کمربند، زنانه، مردانه ، میشوجلدیه، مصمم، منتج، بائع، صنع يدوي المنتجات الجلدية ، میشوجلدیه. مصمم، منتج، بائع، صنع يدوي المنتجات الجلدية ، میشوچرم ، میشوچرم تبریز ، میشوچرم، میشو چرم، زنانه، مردانه، گیوه، پایپوش، چاروق، دستدوز ، میشوچرم. طراح، تولیدکننده، فروشنده. محصولات دستدوز چرمی. ایران. تبریز. ، نازک کاری ، ناصر برزگر ، نشان ملی ، نشست ، نقشه ، نگهداری از چرم ، نماد ، نماشگاه ، نماکالا ، نمایشگاه ، نمایشگاه برند ، نمایشگاه بین المللی تبریز ، نمایشگاه بین المللی تهران ، نمایشگاه بین المللی چرم ، نمایشگاه بین المللی کیف ، نمایشگاه پوشاک ، نمایشگاه تبریز، چرم، کفش ، نمایشگاه چرم ، نمایشگاه صنایع دستی ، نمایشگاه کفش ، نمایشگاه کیف ، نمایشگاه کیف و کفش ، نمایشگاه، چرم، دوبی، leather ، نمایشگاه، کیف، کفش، پوشاک، تبریز، ایران ، نماینده مجلس شورای سالامی ، نمایه ، نوید مشهوری آفاق ، نیم ست چرم ، نیم ست چرمی ، هاشم زاده ، هایپرچرم ، هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت کیف و کفش ایران تبریز ، هدایا ، هدیه ، هفتمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی آسیا و اقیانوسیه در تبریز ، هم اندیشی ، همایش ، همایش صنایع دستی، صلح و خلاقیت در تبریز برگزار شد. ، همه چیز در مورد چرم طبیعی و نگهداری آن ، هنر چرم ، واردات ، واردات چرم ، واکس ، واکس چرم ، وت بلو ، وورکشاپ ، یاهوو ، یاهوو،گوگل،بینگ،علی بابا،ای بی،آمازون ، یراق آلات کیف کفش کمربند، نمایشگاه، تبریز، ایران ، یونس جعفریان امیرخیزی ، बेल्ट ، 腰帶 ،